Квітень 12, 2025 - Тиждень природничо-математичних наук «Лабораторія розуму!» З  7 по 11 квітня у Херсонському вищому професійному училищі сервісу та дизайн  панувала атмосфера допитливості, інтелектуальних баталій і наукового драйву. Усе це – завдяки тижню природничо-математичних наук, який став справжнім святом знань і натхнення.  Організували тиждень: Наталя Левчук   – викладач математики, фізики та астрономії; Ірина Кулікова  – викладач хімії та біології. Протягом п’яти днів […] Квітень 11, 2025 - Сучасний урок як засіб формування конкурентоспроможної особистості 11 квітня педагоги Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну, що здійснюють підготовку з професії “Кравець. Закрійник”презентували свій досвід на обласному семінарі «Сучасний урок як засіб формування конкурентоспроможної особистості». У заході, якій організувала Тетяна Холявко, методист НМЦ ПТО у Херсолнській області  брали участь викладачі  спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання  професій легкої промисловості Херсонщини  Наталя […] Квітень 5, 2025 - «10 компетенцій у нових реаліях: шляхи подолання освітніх втрат»  4 квітня відбулася регіональна (не)конференція EdCamp Ukraine у офлайн-форматі, яка вже стала впізнаваною завдяки своїм незмінним принципам: безкоштовності, незалежності, свободі ініціативи, відкритості для всіх охочих та закону «про дві ноги». Цьогорічна тема — «10 компетенцій у нових реаліях: шляхи подолання освітніх втрат» — об’єднала сотні освітян, небайдужих до майбутнього української школи. Однією з спікерок події була Світлана Волинцева, майстер виробничого навчання […] Квітень 1, 2025 - Вітаємо переможців! Талановиті учні з Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну знову вражають! Цього разу вони взяли участь у Всеукраїнському конкурсі декоративно-вжиткового мистецтва “Нове життя старих речей”, організованому  Косівським інститутом прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ та Київським Палацом дітей та юнацтва,  який відбувся  30 березня  2025 року.   Учні Ірина Фоменко  та Софія Кульнєва  (група 54а, професія “Кравець. Закрійник”, керівник Світлана Волинцева, майстер […] Березень 26, 2025 - Атестація педагогічних працівників 26 березня у Державному навчальному закладі  “Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну” відбулося четверте засідання атестаційної комісії І рівня.  Атестація педагогічних працівників у закладі освіти відбулася відповідно до  Положення  про атестацію педагогічних працівників  затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 №805, із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № […]
ДНЗ “ХВПУСД”

Натисність на зображення щоб збільшити.

Будьмо в безпеці!
Перемога у WORLDSKILLS UK
Відкрито НПЦ
Опитування

З якого джерела інформації Ви дізналися про наш навчальний заклад?

View Results

Завантаження ... Завантаження ...
Вiдвiдувачiв
0217699
булінг

Що треба знати про булінг

Преглянути інформацію

10 березня – День Державного Гімну

Мелодія та слова, які торкають кожну ниточку душі – це Державний Гімн. Тут відображені прагнення народу, культурна спадщина та національна ідентичність
Щороку 10 березня українці відзначають День Державного Гімну, що є нагадуванням про важливість української символіки та її роль у формуванні свідомості народу. Ця урочиста після є особливою для кожного, вона викликає щемливі емоції та гордість. Щоразу, коли звучать перші ноти гімну, українці відчувають єдність, незламність та віру в краще майбутнє.
Гімн закріплений в Конституції поряд з Державним Прапором та Гербом, як символ нашої держави. Державний Гімн України: історія 
Вперше текст вірша Павла Чубинського світ побачив у 1863 році, а з музикою, яку було створено Михайлом Вербицьким, він був опублікований вже у 1865-му. Композиція швидко набула популярності, особливо на теренах Західної України. Її перше публічне виконання відбулося 10 березня 1865 року у місті Перемишль під час концертної програми, присвяченої вшануванню пам’яті Тараса Шевченка. Тому, через багато років саме ця дата стала ключовою для відзначення Дня Державного Гімну України. 
У період 1917–1920 років цей твір слугував у ролі офіційного гімну як УНР, так і ЗУНР, а згодом — і Карпатської України.
“Символічно, що вірш “Ще не вмерла Україна” був створений на Наддніпрянській Україні, а піснею-гімном став у Галичині”, – зазначив Олександр Штоквиш у матеріалі до 200-річчя Михайла Вербицького, згідно з даними інституту Національної нацпам’яті. 
На офіційному рівні музичну частину Державного Гімну України було офіційно затверджено Указом Президії Верховної Ради у січні 1992 року, а його статус як одного з головних державних символів закріплено у статті 20 Конституції. Текст гімну, що складається з першого куплету вірша Павла Чубинського та приспіву, був офіційно затверджений 6 березня 2003 року та відображено у законі “Про Державний Гімн України”.
Як декілька віків тому, так і нині, кожне слово Гімну ніби передає глибинні почуття нашого народу, його прагнення та національні цінності. Тому, ця велична композиція звучить на початку та вкінці важливих урочистостей, супроводжує державні церемонії та інші офіційні події, символізуючи єдність та силу народу.
Цікаві факти про головну урочисту пісню України

  • У 1863 році львівський літературно-політичний журнал “Мета” опублікував текст “Ще не вмерла Україна” серед добірки творів Кобзаря, що включала такі знакові поезії, як “Лічу в неволі”, “Мені однаково”, “Заповіт”. Через цю публікацію у Галичині певний час побутувала думка, що автором слів гімну є Тарас Шевченко.
  • Прониклива поезія Павла Чубинського зачепила серце композитора Михайла Вербицького, адже поєднувала в собі силу патріотичного духу та легкість звучання. Спершу він особисто виконав пісню на зібранні гімназійної “Громади” в Перемишлі. Усвідомлюючи значення цього твору для українців, Вербицький адаптував його для хорового виконання, надавши йому ще більш урочистого і натхненного звучання. Так народилася пісня, яка згодом стала одним із найважливіших символів національної ідентичності.
  • Уперше Державний Гімн України було записано в жовтні 1910 року в німецькому місті Кельн. Цю знакову подію увіковічнив видатний український оперний співак Модест Менцинський, виконавши гімн у супроводі оркестру. 
  • Цікаво також те, що у 2005 році до 140-ї річниці першого публічного виконання Державного Гімну України, було випущено пам’ятну срібну монету номіналом 10 гривень. Вона стала символом пошани та національної гордості.

Залиште коментар

Тематичні матеріали
Заявка абітурієнта

Заповніть заявку за посиланням та з Вами зв’яжеться приймальна комісія

https://forms.gle/svwuCgYAjF6CurpAA

Правила прийому до державного навчального закладу «Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну» у 2024 році

ми в Instagram
День відкритих дверей
Про наші професії
Про училище
наші Колекції одягу
Увага! Заборона!

Заборонено перебування у закладі освіти сторонніх осіб.

дитяча “гаряча лінія”

Зв’язок з Національною дитячою “гарячою лінією” (тел. 0800500225 або 116 111) є безкоштовним, анонімним та конфіденційним.

З питань, що стосуються збереження життя чи здоров’я, а також захисту прав та інтересів дитини учні Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну та їх батьки можуть звертатися до Перекопської Ганни Павлівни – заступника директора з виховної роботи навчального закладу, тел.(0552) 51-72-59.

Курсова підготовка

Курсова підготовка для незайнятого населення (на сертифікат):

  • Кравець;
  • Закрійник;
  • Візажист;
  • Манікюрник;
  • Перукар (перукар-модельєр).
Надаємо послуги

ДНЗ “Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну” надає населенню послуги:

  • перукарські
  • з пошиву та ремонту одягу
  • флористичні
  • візажні
  • манікюрні

Ознайомитися з інформацією детельніше