Травень 8, 2025 - День пам’яті та примирення: пам’ятаємо, перемагаємо!  8 травня ми в Україні, разом з усім цивілізованим світом, відзначаємо День пам’яті та примирення. Це день, коли ми вшановуємо пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни, висловлюємо скорботу за всіма, хто постраждав від нацистської агресії, та підкреслюємо важливість миру й примирення між народами. Цього дня ми не лише згадуємо минуле, але й звертаємося до майбутнього. Ми закликаємо до примирення між народами, […] Травень 7, 2025 - Освітні горизонти: інтеграція проєктного навчання та STEM-освіти у професійну підготовку Нові підходи до професійної підготовки стали центральною темою онлайн-семінару-практикуму, що відбувся 6 травня 2025 року для педагогічного колективу Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну. Захід під назвою «Інтеграція методик проєктного навчання та STEM-освіти в професійну підготовку» зібрав педагогів для обговорення та впровадження інноваційних освітніх стратегій.   Ініціатором та ведучою цього важливого методичного заходу виступила […] Травень 3, 2025 - «Методична комісія як платформа для реалізації міждисциплінарного підходу в освітньому процесі» 2 травня 2025 року відбулася важлива онлайн-зустріч, організована  Світланою Сасько, заступником директора з методичної роботи НМЦ ПТО у Херсонській області. Темою дня стала надзвичайно актуальна проблема: «Роль методичної комісії в забезпечені міждисциплінарного підходу в організації освітнього процесу». Голови методичних комісій загальноосвітніх дисциплін з усієї області зібралися, щоб обмінятися цінним досвідом та напрацюваннями.  Херсонське вище професійне […] Травень 2, 2025 - Участь у серії вебсемінарів-тренінгів «EDU-AI: Методика використання ШІ для викладачів комунікативного циклу» 30 квітня – 1 травня 2025 року Академія української преси за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom Ukraine провела перший із серії вебсемінарів-тренінгів «EDU-AI: Методика використання ШІ для викладачів комунікативного циклу». За результатами конкурсного відбору до участі в заході було запрошено, зокрема, викладачку англійської мови Ольгу Барвинську. Цей захід став важливим кроком у дослідженні можливостей штучного інтелекту в освітньому […] Квітень 28, 2025 - Педагоги прокачували свою майстерність у сучасних техніках фарбування волосся У Херсонському вищому професійному училищі сервісу та дизайну кипить життя!  Викладачі та майстри виробничого навчання не зупиняються на досягнутому та постійно вдосконалюють свої знання та навички!  З 2 по 18 квітня, протягом 16 насичених днів, вони активно прокачували свою майстерність у сучасних техніках фарбування волосся.  Онлайн-навчання було організовано справжніми профі своєї справи на сторінці «beuty_studyspase».  16 спікерів, […]
ДНЗ “ХВПУСД”

Натисність на зображення щоб збільшити.

Будьмо в безпеці!
Перемога у WORLDSKILLS UK
Відкрито НПЦ
Опитування

З якого джерела інформації Ви дізналися про наш навчальний заклад?

View Results

Завантаження ... Завантаження ...
Вiдвiдувачiв
0221212
булінг

Що треба знати про булінг

Преглянути інформацію

10 березня – День Державного Гімну

Мелодія та слова, які торкають кожну ниточку душі – це Державний Гімн. Тут відображені прагнення народу, культурна спадщина та національна ідентичність
Щороку 10 березня українці відзначають День Державного Гімну, що є нагадуванням про важливість української символіки та її роль у формуванні свідомості народу. Ця урочиста після є особливою для кожного, вона викликає щемливі емоції та гордість. Щоразу, коли звучать перші ноти гімну, українці відчувають єдність, незламність та віру в краще майбутнє.
Гімн закріплений в Конституції поряд з Державним Прапором та Гербом, як символ нашої держави. Державний Гімн України: історія 
Вперше текст вірша Павла Чубинського світ побачив у 1863 році, а з музикою, яку було створено Михайлом Вербицьким, він був опублікований вже у 1865-му. Композиція швидко набула популярності, особливо на теренах Західної України. Її перше публічне виконання відбулося 10 березня 1865 року у місті Перемишль під час концертної програми, присвяченої вшануванню пам’яті Тараса Шевченка. Тому, через багато років саме ця дата стала ключовою для відзначення Дня Державного Гімну України. 
У період 1917–1920 років цей твір слугував у ролі офіційного гімну як УНР, так і ЗУНР, а згодом — і Карпатської України.
“Символічно, що вірш “Ще не вмерла Україна” був створений на Наддніпрянській Україні, а піснею-гімном став у Галичині”, – зазначив Олександр Штоквиш у матеріалі до 200-річчя Михайла Вербицького, згідно з даними інституту Національної нацпам’яті. 
На офіційному рівні музичну частину Державного Гімну України було офіційно затверджено Указом Президії Верховної Ради у січні 1992 року, а його статус як одного з головних державних символів закріплено у статті 20 Конституції. Текст гімну, що складається з першого куплету вірша Павла Чубинського та приспіву, був офіційно затверджений 6 березня 2003 року та відображено у законі “Про Державний Гімн України”.
Як декілька віків тому, так і нині, кожне слово Гімну ніби передає глибинні почуття нашого народу, його прагнення та національні цінності. Тому, ця велична композиція звучить на початку та вкінці важливих урочистостей, супроводжує державні церемонії та інші офіційні події, символізуючи єдність та силу народу.
Цікаві факти про головну урочисту пісню України

  • У 1863 році львівський літературно-політичний журнал “Мета” опублікував текст “Ще не вмерла Україна” серед добірки творів Кобзаря, що включала такі знакові поезії, як “Лічу в неволі”, “Мені однаково”, “Заповіт”. Через цю публікацію у Галичині певний час побутувала думка, що автором слів гімну є Тарас Шевченко.
  • Прониклива поезія Павла Чубинського зачепила серце композитора Михайла Вербицького, адже поєднувала в собі силу патріотичного духу та легкість звучання. Спершу він особисто виконав пісню на зібранні гімназійної “Громади” в Перемишлі. Усвідомлюючи значення цього твору для українців, Вербицький адаптував його для хорового виконання, надавши йому ще більш урочистого і натхненного звучання. Так народилася пісня, яка згодом стала одним із найважливіших символів національної ідентичності.
  • Уперше Державний Гімн України було записано в жовтні 1910 року в німецькому місті Кельн. Цю знакову подію увіковічнив видатний український оперний співак Модест Менцинський, виконавши гімн у супроводі оркестру. 
  • Цікаво також те, що у 2005 році до 140-ї річниці першого публічного виконання Державного Гімну України, було випущено пам’ятну срібну монету номіналом 10 гривень. Вона стала символом пошани та національної гордості.

Залиште коментар

Тематичні матеріали
Заявка абітурієнта

Заповніть заявку за посиланням та з Вами зв’яжеться приймальна комісія

https://forms.gle/svwuCgYAjF6CurpAA

Правила прийому до державного навчального закладу «Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну» у 2024 році

ми в Instagram
День відкритих дверей
Про наші професії
Про училище
наші Колекції одягу
Увага! Заборона!

Заборонено перебування у закладі освіти сторонніх осіб.

дитяча “гаряча лінія”

Зв’язок з Національною дитячою “гарячою лінією” (тел. 0800500225 або 116 111) є безкоштовним, анонімним та конфіденційним.

З питань, що стосуються збереження життя чи здоров’я, а також захисту прав та інтересів дитини учні Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну та їх батьки можуть звертатися до Перекопської Ганни Павлівни – заступника директора з виховної роботи навчального закладу, тел.(0552) 51-72-59.

Курсова підготовка

Курсова підготовка для незайнятого населення (на сертифікат):

  • Кравець;
  • Закрійник;
  • Візажист;
  • Манікюрник;
  • Перукар (перукар-модельєр).
Надаємо послуги

ДНЗ “Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну” надає населенню послуги:

  • перукарські
  • з пошиву та ремонту одягу
  • флористичні
  • візажні
  • манікюрні

Ознайомитися з інформацією детельніше