Березень 14, 2022 - Матеріали для психологічної підтримки учасників освітнього процесу Пройдіть за покликанням щоб ознайомитися детальніше Батькам Корисні ресурси Нашим учням Психологічна підтримка людей похилого віку під час бойових дій Рукавичка як ужитися з великою кількістю людей в одному домі Чому наш мозок схильний вірити фейкам та як цьому протистояти Що каже психологія воєнного часу Як підтримувати близьких Як подолати паніку Березень 14, 2022 - “Невмируще слово Кобзаря” Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у  вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє до кривдників: …не втечете І не сховаєтеся; всюди Вас найде правда-мста; а люде Підстережуть вас […] Лютий 17, 2022 - Заходи із забезпечення медіаграмотності На виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року № 53/20221 17 лютого 2022 року в ДНЗ «Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну» було проведено заходи із забезпечення медіаграмотності серед співробітників училища та здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу. Викладач історії Тарас Букрєєв провів лекцію присвячену медіаграмотності. У ході […] Лютий 17, 2022 - Заходи до Дня єднання України Згідно Указу Президента України від 14 лютого 2022 року № 53/20221 з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз учні, Херсонського вищого професійного училища, долучилися до Дня єднання України. 16 лютого вихователі гуртожитку провели зустріч з військовими льотчиками Чорнобаївської вертолітної частини. Учні закладу урочисто підняли Державний прапор України та […] Лютий 15, 2022 - Засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання швейного виробництва У понеділок 14 лютого відбулось засідання методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання швейного виробництва. Запрошеними були заступник директора з навчальної роботи Штундер О.Г. та методист Гібелінда О.А. На засіданні жваво обговорювались наступні питання: – підготовка до всеукраїнського конкурсу професійної майстерності з професії Кравець. Закрійник (обласний етап). За підсумками було затверджено модель виробу на конкурс, […]
ДНЗ “ХВПУСД”
Заявка абітурієнта

Заповніть заявку за посиланням та з Вами зв’яжеться приймальна комісія

https://forms.gle/svwuCgYAjF6CurpAA

Увага! курси

Оголошується набір всіх бажаючих на курси крою та шиття на базі навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник». Програма курсів складена з урахуванням первинних знань.

Курс для початківців розраховано на 75 год. (25 днів по 3 год. на день) практичних занять по виготовленню та розкрою спідниць, а також оволодінь первинними навичками, вивчення окремих вузлів одягу. (згідно робочої навчальної програми).

Курс для тих, хто вже має навички пошиву, але бажає створювати верхній одяг та працювати з підкладкою. Розраховано на 60 год. (20 днів по 3 год. на день) практичних занять по виготовленню та розкрою жакету (згідно робочої навчальної програми).

 • Адреса: м. Херсон. Бериславське шосе, 28 (р-н ТРЦ «Фабрика»)
 • Тел.. для довідок 51-71-11, 0508206599

Робоча навчальна програма з курсів крою та шиття “базовий курс”

ми в Instagram
Перемога у WORLDSKILLS UK
Відкрито НПЦ
вакансії

ДНЗ “Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну” оголошує вакансії на посади:

 • Соціальний педагог

Вимоги: Мати вищу спеціальну освіту, володіти професійними знаннями та ефективно застосовувати їх в практичній діяльності.

 • Майстер виробничого навчання з професії:

«Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник»

«Перукар (перукар-модельєр). Візажист»

Вимоги: Мати вищу або середню спеціальну освіту та робочу кваліфікацію на розряд (клас, категорію) вище встановленого випускникам закладу професійної (професійно-технічної) освіти з відповідної професії. Майстер в/н, який не має педагогічної освіти протягом першого року роботи проходить підготовку на курсах підвищення кваліфікації і здає залік по основам педагогіки та методики виробничого навчання.

 • Викладач з дисципліни «Візажна справа»

Вимоги: Мати вищу, відповідну професійну освіту, професійну педагогічну підготовку чи середню педагогічну освіту (без вимог до стажу педагогічної роботи), моральні якості і фізичний стан, який дає змогу виконувати обов’язки педагогічного працівника.

Довідки за телефонами:(0552)51-39-20,  (0552)51-71-11.

Опитування

З якого джерела інформації Ви дізналися про наш навчальний заклад?

View Results

Завантаження ... Завантаження ...
Вiдвiдувачiв
0159303
булінг

Що треба знати про булінг

Преглянути інформацію

Надаємо послуги

ДНЗ “Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну” надає населенню послуги:

 • перукарські
 • з пошиву та ремонту одягу
 • флористичні
 • візажні
 • манікюрні

Ознайомитися з інформацією детельніше

наші Колекції одягу

Iсторія

З історії професійно-технічної освіти Херсонщини

Історія професійно-технічної освіти Херсонщини ведеться ще з другої половини XIX століття. Тоді по всій Російській імперії, переважно за ініціативи регіональних земств, створювалися ремісничі та сільськогосподарські училища. Одним з перших у 1884 році було відкрите Архангельське ремісниче училище, що мало два відділення: теслярсько-столярне та ковальсько-слюсарне. Тоді кількість учнів цього навчального закладу налічувала лише 19 учнів, а вже на початку XX століття робітничі професії одночасно здобували понад 60 молодих людей.

Заради справедливості слід додати, що раніше на Херсонщині, ще 1873 року, при земських школах була організована низка ремісничих класів. До них набирали дітей селян i городян, які вивчали виключно робітничу справу, причому за кошти батьків та частково за фінансування земства, а загальноосвітні предмети були взагалі вилучені з освітнього процесу.

Промисловість імперії набирала обертів i потребувала все більше кваліфікованих робітників. Збереглися історичні документи, які підтверджують, що на 1901 рік у нашому Таврійському краї існувало одне реальне училище з 250 учнями та одне сільськогосподарське училище, де навчалося 195 учнів. Ще за чотири роки у Херсоні відкрито чотирикласне ремісниче училище, що готувало токарів, слюсарів, ливарників та ковалів. Освіту здобували діти віком від 13 до 16 років.

З початком   громадянської війни, країні вже було не до освіти. Безперервно змінювалася влада, представники якої нав’язували своє бачення загальноосвітнього процесу та підготовки робітників для промисловості. Значну увагу освіті почали приділяти лише з 1920 року. Щоправда, професійна освіта ще мала вузьку спеціалізацію. Нова влада створювала школи фабрично-заводського учнівства (далі – школи ФЗУ), котрі, разом із ремісничими училищами, стали прототипами сучасних професійно-технічних училищ.

Одним з перших кроків була організація у 1920 році на базі Херсонського чотирикласного ремісничого училища професійної школи з дворічним терміном навчання, а через два роки внаслідок реорганізації навчальний заклад став називатися професійною школою з трирічним терміном навчання. А ще згодом на її базі створили технікум механізації та експлуатації тракторів, сільськогосподарських машин. Отже, i в ті часи приділялося надзвичайно багато уваги реорганізації системи ПТО, аби її вдосконалити, привести у відповідність до вимог тодішньої сучасності.

У роки непу професійно-технічна освіта, розвивалася автономно й була пристосована до соціальних потреб держави та регіону. Разом із професією випускники здобували загальну освіту. Однак із політичним згортанням нової економічної політики, ініційованим Сталіним, ця автономія припинилася.

У 1923 році сталося реформування народної освіти, було створено Херсонський окружний відділ освіти, якому підпорядковувалися й навчальні заклади з професійним нахилом. А незабаром у Херсоні стали відкриватися школи швейного, теслярського, слюсарного, ковальського, ливарного ремесел. Слідом за ними – торгово-кооперативна школа та профтехшкола сільського машинобудування. Не забували й про те, що Херсон – портове місто з давніми традиціями суднобудування. Того ж 1923 року запрацювали школа учнівства на водному транспорті та школа в приміщенні райкультводу. Учні останньої шліфували навички професії на виробництві й у майстернях Держпароплавства. Через рік прийняли 30 ociб до класу юних юнг та 33 – до класу судномеханічної спеціальності. Навчали майбутніх суднових машиністів та корпусників-котельників.

При заводі iм. Петровського в 1925 році теж організували навчальний заклад – школу ФЗУ, де готували ковалів, ливарників, столярів, токарів. А перед самою Великою Вітчизняною війною на її базі відкрили ремісниче училище №3. Готували робітників i для сільськогосподарської галузі. 1929 року на колишніх землях графа Мордвинова, поміщика Фальц-Фейна, інших заможних хуторян запрацювала землефабрика.

Загалом професійно-технічні навчальні заклади Херсонщини 1930-х років готували кадри тільки для своїх галузей промисловості й таким чином задовольняли їх потреби в кваліфікованих робітниках. Згідно з Указом Президії Верховної Ради «Про державні трудові резерви СРСР» молодь мобілізувалася до ремісничих училищ. Були й перегини у цій політиці: учнів позбавляли паспортів або свідоцтв про народження, аби вони не втікали з училищ i навіть ув’язнювали за такі дії та порушення дисципліни терміном до одного року. Ці кроки влади, звісно ж, не сприяли пропаганді робітничих професій, ганебно впливали на їх престижність серед молоді. Щоправда, указ скасували, та лише через 15 років.

Під час Великої Вітчизняної війни (1941 – 1945 pp.) ремісничі училища та школи ФЗУ були евакуйовані в різні місця країни. Вони сумлінно працювали на Перемогу, виконуючи державне замовлення. Так, училища №1 та №3 виготовляли корпуси авіабомб. У те лихоліття випускники училищ Херсонщини виявляли масовий героїзм як на трудовому фронті, так i на передовій. Леонід Леонідович Вінер, Іван Михайлович Бережний були удостоєні звання Герой Радянського Союзу, багатьох працівників профтехосвіти 1946 року нагородили медалями «За трудову доблесть у роки Великої Вітчизняної війни». Заняття в Херсонських ремісничих училищах та школах ФЗУ відновилися вже у 1944 році. Тоді ж для розбудови зруйнованого окупантами Херсона розширили та зміцнили матеріально-технічну базу училищ та викладацько-інженерний склад. Спеціально створюється ФЗУ №1 з шестимісячним терміном навчання – для підготовки будівельників. Випускники його одразу з головою поринали у роботу.

У квітні 1944 року створюється Херсонське обласне управління професійно-технічної освіти Міністерства народної освіти УРСР. Воно виконувало функцію обласного управління трудових резервів.

У тяжкі повоєнні роки для повноцінного харчування учнів усім училищам області виділяли земельні ділянки для ведення підсобного господарства.

У січні 1948 року створюється Головне управління ремісничих, залізничних училищ та шкіл ФЗУ УРСР. Haбip до навчальних закладів стає плановим. Учнями стають міська та сільська молодь, вихованці дитбудинків, батьки яких загинули на війні.

У 1950-х у системі профтехосвіти значного розвитку набуває спортивна та культурно-масова робота. У навчальних закладах масово створюються гуртки, спортивні секції, творчі колективи. У зв’язку з продовольчою кризою уряд бере курс на освоєння нових цілинних земель. Одразу ж посилилася матеріально-технічна база училищ сільськогосподарського профілю. Щороку до 200 учнів профтехосвіти Херсонщини брали участь в освоєнні неораних земель. Серед них учні Архангельського училища №24, Гаврилівського ПТУ №26, Червоноперекопського ПТУ №25 та інші. З’явилася нова мережа сільськогосподарських ПТНЗ.

На початку 60-х років заклади профтехосвіти поділяються на міські та сільські. Тоді ж при училищах почали створюватися учнівські бригади, які працювали i в промисловості, i в сільському господарстві, демонструючи, без перебільшення, трудовий героїзм i високу фахову майстерність. Особливо відзначились учні Архангельського ПТУ №24, які створювали комсомольсько-молодіжні механізовані загони i за свою працю були представлені до урядових нагород: Ф. Чуприна – ордена «Знак пошани», Л. Чайка, О. Прут – медалі «За трудову доблесть». Багато випускників профтехучилищ Херсонщини нагороджені медалями та орденами за трудові досягнення, а деякі з них стали Героями Соціалістичної праці.

У 1961 та 1962 роках Херсонщина разом з Кримом, Кіровоградською та Черкаською областями прийняла на навчання громадян Куби. Для цього спеціально було створено Новокаховський філіал Архангельського училища. За два роки тут було підготовлено 110 механізаторів-полеводів, 109 механізаторів-тваринників, 30 птахівників. Щороку на їх утримання виділялося 194,54 тис. карбованців. Гостей з острова Свободи забезпечили одягом та спецодягом. У ці ж роки наші інженери та викладачі ПТУ направлялися на роботу до Гвінейської республіки та республіку Малі, а в 1975 – до Монголії. У 1976-1977 роках 20 учнів та 5 викладачів ГПТУ №2 проходили виробничу практику в СПТУ iм. М.Борисова, що в болгарському місті Шумен. Співробітництво з болгарськими друзями продовжувалося i далі. Наші учні проходили виробничу практику на підприємствах цієї країни.

На момент святкування 30-річчя системи профтехосвіти (а проходило воно 2 жовтня 1970 року) в області було підготовлено понад 72 тисячі кваліфікованих робітників. Випускників готували 17 ПТУ з щорічною підготовкою семи тисяч учнів із 42 професій. Саме з цього року систему ПТО Херсонщини очолював талановитий організатор, господарник Володимир Пантелійович Мазунов. Він перебував на посаді 14 років – з 1970 по 1984 р. За цей період було збудовано: комплекс ПТУ у радгоспі «Червоний маяк»; Чаплинське СПТУ №23, комплекс СПТУ №13 та будівельне ПТУ №17 у Генічеську, комплекс СПТУ у селі Червоний Перекоп Каховського району, комплекси Орловського СПТУ №7 та №9 у селі Нова Олексіївка, навчальний корпус та гуртожиток Архангельського СПТУ №10, гуртожиток Гаврилівського СПТУ №12. А ще – ПТУ №№2, 4, 5, 18 у Херсоні, типові приміщення ПТУ №1 та №8.

З історії ДНЗ “Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну”

Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну утворилося в результаті об’єднання двох професійно-технічних навчальних закладів  професійно-технічного училища № 10 та Херсонського професійного ліцею сфери послуг.

Професійно – технічне училище № 10 було започатковане у 1967 році як навчально-виробничий комбінат Херсонського обласного управління побутового обслуговування населення. Кілька разів  заклад реорганізовувався і змінював назву.  З 27 жовтня 1972 року це – Херсонське професійно-технічне училище обласного побутового управління, а з 4 жовтня 1986 року – середнє професійно-технічне училище № 10.

Професійно-технічне училище № 18 було побудоване у 1977 році Херсонським бавовняним комбінатом для підготовки робітничих кадрів для текстильної промисловості на базі середньої освіти. У 1978 році згідно з рішенням Державного комітету з професійно-технічної освіти ПТУ-18 було перетворено в середнє професійно-технічне училище для підготовки кваліфікованих робітників із середньою освітою. У 2004 році навчальний заклад був реорганізований у  Херсонський професійний ліцей сфери послуг.

Творячи свою історію, навчальні заклади пройшли нелегкий шлях підготовки трудової молоді. За час свого існування вони  підготували  десятки тисяч кваліфікованих робітників для служби побуту міста та області.

У 2009 році, з метою оптимізації мережі професійно-технічних навчальних закладів  Херсонської області, Наказом  МОН    України     № 591 від 30.06.2009 на базі професійно-технічного училища № 10 та  Херсонського професійного ліцею сфери послуг було створено новий державний навчальний заклад  третього атестаційного рівня  „Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну ”.

Увага! Заборона!

Заборонено перебування у закладі освіти сторонніх осіб.

Курсова підготовка

Курсова підготовка для незайнятого населення (на сертифікат):

 • Кравець;
 • Закрійник;
 • Візажист;
 • Манікюрник;
 • Перукар (перукар-модельєр).
Про наші професії
Про училище
дитяча “гаряча лінія”

Зв’язок з Національною дитячою “гарячою лінією” (тел. 0800500225 або 116 111) є безкоштовним, анонімним та конфіденційним.

З питань, що стосуються збереження життя чи здоров’я, а також захисту прав та інтересів дитини учні Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну та їх батьки можуть звертатися до Перекопської Ганни Павлівни – заступника директора з виховної роботи навчального закладу, тел.(0552) 51-72-59.