“День Святого Миколая: історія та традиції”
До Дня Святого Миколая у бібліотеці Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну відбувся виховний захід присвячений історії та традиціям свята.
Учні дізналися, що в Україні свято Миколая почали відзначати ще за Київської Русі, коли наші предки прийняли християнство. У давнину день Святого Миколая був не лише дитячим святом, його відзначали дорослі: вони цілий день гуляли та веселились, варили пиво та катались на конях. Також молодь ознайомилася з народними традиціями, віруваннями та прикметами, пов’язаними із святом. Так, з давнини вважалося, що до дня Святого Миколая необхідно віддати усі борги. Існує навіть така приказка: “Якщо не віддаси до Миколи, то не віддаси ніколи”. Також до 19 грудня рекомендують пробачити тих, хто вас образив. Миколая не даремно називають чудотворцем. Існує повір’я, якщо загадати заповітне бажання у ніч на 19 грудня, то воно обов’язково виконається. Інують і народні прикмети, пов’язані з погодою у цей день. Зокрема, якщо вранці на Миколая буде іній, то потім добре вродить пшениця, а якщо піде дощ – озимина. Раніше навіть прогнозували погоду на весну: скільки випало снігу 19 грудня, стільки трави буде 22 травня.
Провідною ідеєю заходу було прославлення добра в людині, її справах і ставленні до інших, звеличення моральних чеснот, шляхетності та почуття милосерддя.