«Віртуалізація фізичного практикуму: застосування інтерактивних симуляцій та моделей для дистанційного навчання. The Physics Classroom»
29 травня викладачі фізики закладів професійної (професійно-технічної) освіти Херсонської області зібралися на важливе засідання методичного об’єднання, присвячене актуальній темі:«Лабораторні та практичні роботи з фізики в умовах дистанційного навчання». Зустріч відбулася у форматі обміну досвідом, що дозволило колегам обговорити найефективніші підходи та інноваційні рішення, які допомагають якісно викладати фізику у сучасному освітньому просторі.
Від Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну у засіданні взяла участь викладач фізики Наталія Левчук, яка поділилася власним досвідом з теми: «Віртуалізація фізичного практикуму: застосування інтерактивних симуляцій та моделей для дистанційного навчання. The Physics Classroom». У своїй презентації вона акцентувала увагу на ключовій ролі віртуальних лабораторій та інтерактивних платформ, зокрема, у подоланні викликів, що виникають під час проведення практичних робіт дистанційному форматі. Було продемонстровано, як сучасні симуляції дозволяють учням не лише візуалізувати складні фізичні явища, але й проводити власні “експерименти”, змінювати параметри, спостерігати за результатами та аналізувати дані, не виходячи з дому. Це сприяє глибшому розумінню матеріалу, розвиває критичне мислення та дослідницькі навички, що є надзвичайно важливим для майбутніх кваліфікованих робітників. Засідання стало чудовою нагодою для продуктивного діалогу. Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну завжди прагне до впровадження передових технологій та методик, аби навчання було максимально ефективним, цікавим та доступним для кожного учня.